Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trénink v Červených Pečkách

21. 8. 2011

 BORN TO RUN                                     3.8.2011

p1000890.jpg
Pokud to ještě nevíte, trenér Jurasje přívržencem tzv. EXTRÉMNÍHO běhání. Běhá při bouřce na rozhlednu, v horkém letním poledni, kdy meteorologové doporučují vyvarovat se fyzické aktivitě, a také v dešti, např. v tom „miřejovickém“. Jeho dalším kouskem z extrémního běhání byldnešní trénink. Jednalo se o výběh na 23 km, příprava na maraton. Pro mě osobně je sama ta vzdálenost extrémní, ale to není to nejhorší. Šílené nebo-li extrémní je, že Juras je jen 4 dny po půlmaratonu (!) a navíc se rozhodl běžet s novým čestným členem našeho BM týmu – Alešem Nádvorníkem, červenopečeckým Keňanem!!
Běžce doprovázela dvoučlenná „cyklohlídka“ (Tríza a Beny) vyzbrojená vodou, energetickými gely, protikřečovými tabletami a dobrou náladou. Juras už od začátku tušil, že není zcela ve formě, přesto se rozhodl běžet dál společně s Alešem až do 9. kilometru, v obci Vysoká bylo rozhodnuto, že se jejich cesty rozdělí, Juras doběhne 6 km do Červených Peček a Aleš bude pokračovat v původní trase. Kluci se rozloučiliv půlce kopce a než jsem stihla Alešovi s Benym zamávat, vidím, jak si to Aleš uhání do kopce neskutečně rychlým tempem a za ním jede Beny na kole a nestačí mu. Takhle rychle běhají snad jen Keňani. Podívala jsem se na zuboženého Jurase, který si poléval hlavu vodou a šel do kopce „vycházkovým“ tempem. Taky extrém!
Patnáctikilometrové utrpení skončilo za 1 hodinu a 29 min. „Utahal mě jako „apač“ starou antilopu.“, oglosoval svůj trénink Juras a schválně tak narazil na knihu „Born to run“, kde se píše o indiánech, kteří během uženou svou kořist.
Co je tedy ten Nádvorník vlastně zač? Je to Keňan nebo ApačBorn to run?

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 19395
Měsíc: 514
Den: 13