Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kounická desítka

21. 8. 2011

 Kounická desítka – Memoriál Petra Šimka                       16.7.2011

p1000805.jpg Závod, kde naše BM Kolín mělo největší zastoupení. Nezávodil tradičně jen Juras s Datlošem, ale tentokrát i my nováčci. Svou premiéru si tu „odbyla“ naše nekorunovaná Královna běhu –Kunhuta, trenér jí předpovídá velkou kariéru. Velmi dobře si také vedl její královský choť Václav První, který se za chvíli bude moci směle pustit do souboje s našimi dvěma maratonci – ano, a jsou to již výše jmenovaní Juras a Datloš.

Jen ve stručnosti připomenu, že Juras se celkem dlouho pyšnil svou neporazitelností, leč letošní sezonu ho z piedestalu sesadil Datloš, naposledy Juras Datloše porazil na pražském půlmaratonu. Jak to tedy dopadlo v Kounicích?
Nuže, vedl Datel, pak ho Juras doběhl, běželi spolu, pak mu Datel utekl, Juras ho opět dohonil a chtěl ho předběhnout v kopci, to se mu nepovedlo, tak ho dohonil později, asi tak kilometr před koncem. A tady Juras zabojoval a na posledních 700 metrech Datloše předběhl. Víte, zatímco my ostatní „běžci“ zápolíme s horkem, únavou a některé z nás bojují i holý život, tak hoši si závody zpestřují závoděním mezi sebou. Pokud dobře „zazávodí“, mají z toho velkou radost, tentokrát ji měl Juras. A velkou.
 Vítězný Juras doběhl v čase 00:45:09,  Datloš přiběhl jen o pár sekund později, na stopkách bylo 00:45:40. Nováček Václav První potvrdil formu a brzy bude našim maratoncům šlapat na paty, svou první desítku zaběhl za 00:46:45. V naprosto symetrickém čase 00:53:53 protnula cíl svou urozenou nožkou Královna Kunhuta. No, a pak byla dlouhá pauza, skoro pauza na oběd, a když už vám číšník nesl dezert, z kopce se náhle vyřítil trenér Juras se svou svěřenkyní Trízou, posledních 5OO metrů ji povzbuzoval, což ji pomohlo k času 00:56:12.
Mňamulka nám jediná chyběla na startu, to proto, že čeká nového malého Datloše, na závodě ale byla a fandila, navíc mi půjčila hodinky, takže jsem díky ní nemusela čas odhadovat podle slunce. Ovšem příští rok už budeme komplet a navíc s novým členemdorostu BM Kolín, novým „běhajícím miminkem“. V současné době máme tři členy:Kačenku (4 roky), Tomáška – zvaného Malý Datloš (2 roky), Vašíka (1 rok). Na novou „mužskou“ posilu se můžeme těšit od konce října.
Celkově tedy hodnotím závod velmi kladně, byla tam skvělá atmosféra a trať byla také pěkná, sice jsme my nováčci původně očekávali rovinku a nic náročného (Juras sliboval), ale nakonec jsme to zvládli a dobře jsme BM Kolín reprezentovali. Je tedy jen otázkou času, kdo z nás „nových“ ukáže „starým“ záda..

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 19395
Měsíc: 514
Den: 13